Fit Together - Fittogether.com.tr
Sumo Güreşçilerinden Öğrenilecek Dersler

Farklı farklı kişilerden ve kültürlerden öğrenebileceğimiz bir çok ders var. Bazen ulaşmak istediğimiz hedeflere giderken, hedefimizin tam tersi yönde ilerleyen kişileri gözlemleyerek, onların sistemlerini analiz ederek ve dersler çıkararak ilerleme sağlayabiliriz. 

Bu yöntemi beslenme konusunda da uygulayabiliriz. Mesala sumo güreşçi olmayı hedeflemiyorsak bile, sumo güreşçilerinin  beslenme ve yaşam stillerini analiz ederek,  dersler çıkarmak mümkün. 

Sumo güreşçileri nasıl besleniyor biliyor musunuz?

Sumo güreşçileri sabah kalktıklarında aç karnına 5 saat antreman yapıp, sonrasında büyük porsiyonlu yemekler tüketip, öğlen uykusuna yatıyorlar. Akşam yemeğini de aynı şekilde büyük porsiyonlar halinde tüketip, arkasından hemen uyuyorlar.

Eğer sumo güreşi konusunda kariyer yapmayı hedeflemiyorsak,  sabahları protein ve lif açısından zengin bir kahvaltı ile güne başlayıp,  akşamları ise mümkün olduğunca hafif yemekler tercih etmemizde  fayda var.  Ayrıca egzersizi aç karnına  değil,  ana öğünler veya ara öğünlerden 1-2 saat sonra yaparak , yağ yakımını arttırken, kas kütlemizi de arttırabiliriz.

Sağlıklı ve fit olma yolculuğuna ufak adımlar ile başlayabiliriz. Birden bire tüm yaşam stilini değiştirmek yerine,  her hafta ufak bir değişikliği hayatımıza dahil etmek,   çok daha verimli ve etkili ilerlememizi sağlar.  

Sağlıklı ve fit olmak, iş hayatımızı,  kariyerimizi ve tüm yaşantımızı olumlu yönde etkiliyor. Sağlıklı ve fit olmak için kendimize  yapacağımız  her türlü yatırımlar,  geri dönüş oranı en yüksek yatırımlar kategorisindedir.