Fit Together - Fittogether.com.tr
STFA Holding Sosyal Sorumluluk Projesi

Özge Güngör, STFA Holding, Yönetim Sistemleri ve Kurumsal Risk Yönetimi Şefi

STFA İnşaat gurubunda tamamen gönüllük esasıyla gönüllü çalışanlardan oluşan SOSAK(Sosyal ve Sportif Aktiviler Kurulu) olarak Mayıs 2014’te Fit Together firması ile birlikte yürüttüğümüz en prestijli projelerimizden “Korunmaya Muhtaç Çocuklar için Yürüyoruz” etkinliği birçok açıdan beni çok heyecanlandırdı. Üçer kişilik gruplar halinde yarışma formatında yapılan bir etkinlik olması, şirket içi iletişimi oldukça arttırdı. Özellikle hedef arttırmalar ile yaratılan rekabet ortamı, şirket içinde gündemi ağırlıklı bu konu haline getirdi. Buna en çarpıcı örnek olarak, önden paylaşılan hedef arttırma saatinde, son dakikalarda  yanımda bekleyen yarışmacıları ve susmayan telefonlarımı verebilirim :) Diğer bir açıdan da, çalışanları yürüyüşe teşvik ederek daha sağlıklı ve yaz öncesi  fit olmalarını sağladık. Kesinlikle bunu sağladık diyebilirim zira grup kategorisinde birinci  olan grup 5 haftada toplamda 800 km, bireysel kategorideki  birincimiz  ise 450 km yürüdü. Son ve bence en önemli kısmı ise  yürüdükçe korunmaya muhtaç çocuklara bağış yapıyor olmamızdı. YARIŞMAK BAHANE, KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARA BAĞIŞ YAPMAK ŞAHANE!!! yarışma boyunca mottomuz oldu. Hedefim bu organizasyonun gelenekselleşerek, her sene gerçekleştirilmesini sağlamak.  Bu organizasyona destek veren STFA inşaat grubu yönetimine, sosak üyelerine, tüm katılımcılara ve Fit Together firmasına teşekkürü borç bilirim. 

 

Recep Coplugil, STFA,  Kontrol Amiri

“ Fit Together tarafından STFA çalışanları için düzenlenen "Korunmaya Muhtaç Çocuklar İçin Yürüyoruz" projesinde 5 haftada 555 km yürüyerek birinci oldum. Toplamda 47 STFA çalışanı bu projeye destek verdi. Bolluca Çocuk Köyü'ndeki 250 koruncuktan 14'üne benim adıma bağışta bulunuldu. Bacağımın kırılmasından tam 1 yıl sonra böylesine anlamlı bir sosyal projeye destek olabilmek gerçekten Allah'ın lütfu. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum.

Ülkemizdeki diğer büyük şirketlerinde Fit Together ile temasa geçerek sosyal sorumluluk projelerine çalışanlarını ortak etmesinin, çalışanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığına olumlu etkilerinin yanısıra, motivasyonun artmasına ve işveren markasına da katkısının olacağını düşünüyorum. “ 

İçerik Görselleri
Benzer İçerikler