Fit Together - Fittogether.com.tr
Şirketlerde Başarının Yolu Çalışan Bağlılığından ve Sağlığından Geçiyor.

Uzmanlar önümüzdeki dönemde şirketlerin başarısını belirleyen en önemli etmenin yetenekli ve şirkete bağlı çalışanlar olacağını ifade ediyor. İş ve müşteri ihtiyaçlarının ötesinde daha fazlasını yapan ve yapmak isteyen  şirkete bağlı çalışanların  iş hayatında fark yaratacağı düşünülüyor.

Gallup araştırmasına göre Türkiye’de çalışanların %19’u mutsuz, bağsız ve beklentilerin altında iş yapan, % 64’ü bağsız ve sadece üzerinde düşeni yapan, % 17’si ise şirketine gönülden bağlı ve beklenenin ötesine geçen çalışanlardan oluşuyor.

Korona döneminin gerçek kahramanları insan kaynakları yöneticileri daha stratejik bir role sahip oluyor.

Şirketlerde korona döneminin kahramanları hiç kuşkusuz insan kaynakları yöneticileridir. Önümüzdeki dönemde insan kaynakları yöneticilerine çok daha önemli ve stratejik görevler düşüyor.  Şirketin sahip olduğu yetenekleri korumak,  çalışan bağlılığını yükseltmek  ve şirketi geleceğe hazırlamak gibi kritik ve stratejik  sorumluluklar onları bekliyor.

Çalışan bağlılığı ve sağlığı

Çalışan bağlılığını yükseltmenin yolu çalışana önem verildiğinin hissettirilmesi, çalışan için bir anlam yaratılması, çalışan sağlığının ve ihtiyaçlarının önemsenmesinden geçiyor. Çünkü yeni nesil çalışanlar ancak çalışanlarını ve çalışanların sağlığını gerçekten önemseyen şirketler ile gönülden bir bağ kuruyor. 

Güçlü bağışıklık sistemi diyenler % 67

FutureBright ‘ın Haziran 2020’de  yaptığı araştırmaya göre Türkiye‘de çalışanların % 67’si bu dönem en önemli şeyin güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak olduğunu düşünüyor. Siz çalışanlarınızın bağışıklık sistemini güçlendirmek ve olası yeni salgın dalgalarına hazır olmak için ne yapıyorsunuz?