Fit Together - Fittogether.com.tr
Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çalışanların, şirketin sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alması hedeflenir. Sosyal sorumluluk projeleri ile kurumsal sağlık projeleri arasında bir bağlantı kurulur.

Çoğunlukla masa basında çalışan ve pasif bir hayat süren çalışanları bahar aylarında dışarıya çıkarmak ve daha aktif bir hayat sürmeye motive etmek, daha aktif bir hayatı motive ederken şirket içinde küçük takımlar yaratarak, çalışanların bu konuda birbirlerini desteklemeleri sağlamak, takımlar arasında rekabet yaratarak, aktif olmayı eğlenceli bir yarışma haline getirmek amacı ile çeşitli sosyal sorumluluk projeleri tasarlanır.

Çalışanlardan 3-5  kişilik gruplar oluşturularak, açıkhavada yürüyüş, bisiklet gibi spor grupları oluşturulur. Gruplar kendilerine hedefler belirleyerek, bu hedefleri grup olarak gerçekleştirmeyi amaçlarlar. Grupların performansları akıllı telefonlardaki uygulamalar aracılığı ile takip edilir.

Teknoloji ve sosyal medyanın aktif kullanımı ile çalışanların günlük sağlıklı yaşam ile ilgili ip uçları ile farkındalıkları güncel tutulur.

Tüm katılımcıların kendi isimlerine yaptıkları yürüyüş kilometresi  ile orantılı olarak Tema Vakfı’ nda fidan dikimi veya Koruncuk Vakfındaki çocukları desteklenmesi sağlanır. Böylelikle çalışanlar kendi sağlıkları için birşey yaparken, şirketin sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olurlar.